"EXTASA" z GRAND PRIX XX Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych „RADOMSKO OPEN 2016”

3 grudnia 2016


Nie lada gratką dla miłośników tańca był dzisiejszy XX Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „RADOMSKO OPEN 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury zaprezentowało się 21 zespołów tanecznych, które pokazały mistrzowskie wykonania układów choreograficznych.

Występy oceniało jury w składzie: Kazimierz Chendyński – przewodniczący, Irena Kazimierczuk i Beata Mysińska.

Komisja konkursowa po obejrzeniu 39 układów tanecznych postanowiła przyznać:

- w kategorii do 11 lat – bez podziału na kategorie taneczne:

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „TUTU” ze Studia Tańca MK w Tarnowskich Górach
za układ choreograficzny „Głębia oceanu”, przygotowanemu
przez Panią Annę Hampel – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „DYSTANS” z Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku za układ choreograficznych „Wariacje na temat gotowania”
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości
– 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AGAT 5” z Ośrodka Kultury i Rekreacji
w Strykowie za układ choreograficzny „Nasza pasja”, przygotowanemu
przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 150,00 zł


- w kategorii Taniec Współczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AEROBIK” z Klubu Kultury
„Jaskółczyn” w Piotrkowie Trybunalskim za układ choreograficzny
„U Cukiernika”, przygotowanemu przez Panią Magdalenę
Markiewicz – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AGAT 3” z Ośrodka Kultury i Rekreacji
w Strykowie za układ choreograficzny „Przyjaciółki”, przygotowanemu
przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „GOLD I” z Miejskiego Ośrodka Kultury
w głównie za układ choreograficzny „Ona” , przygotowanemu
przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości
– 150,00 zł

- w kategorii Taniec Nowoczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „K2 JUNIOR” ze Spółdzielczego Domu
Kultury w Zgierzu przygotowanemu przez Panią Monikę Justyńską
– nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „TRAMPEK CREW” ze Studia Tańca Ulicznego
OPP4 w Zabrzu za układ choreograficzny „W kręgu”, przygotowanemu
przez Panią Agatę Zeliszek - nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „FRESH MOVE” z Dobrońskiego Centrum
Kultury w Dobroniu , przygotowanemu przez Państwa Katarzynę
I Tomasza Sujeckich – nagroda w wysokości – 150,00 zł


- w kategorii Taniec Współczesny powyżej 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „ANTIDOTUM III” z Miejskiego Domu
Kultury w Częstochowie za układ choreograficzny „Opętani”,
przygotowanemu przez Panią Katarzynę Deskę – nagroda w wysokości
– 300,00 zł

II miejsce – Teatrowi Tańca „ALACARTE” z Miejskiego Ośrodka Kultury
i Sportu w Pyskowicach za układ choreograficzny „Materia”,
przygotowanemu przez Panią Annę Hampel – nagroda w wysokości
– 220,00 zł

III miejsce ex aeuqo – Zespołowi Tanecznemu „EXTASA ” z Miejskiego Domu
Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Sierociniec”
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości –
150,00 zł
i Zespołowi Tanecznemu „AGAT 1” z Ośrodka Kultury i Rekreacji
w Strykowie za układ choreograficzny „Nadzieja”, przygotowanemu
przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 150,00 zł

- w kategorii Taniec Nowoczesny powyżej 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „EXTASA ” z Miejskiego Domu
Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Stare, ale jare!”,
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości –
300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „K2 KADRA” ze Spółdzielczego Domu
Kultury w Zgierzu przygotowanemu przez Panią Monikę Justyńską
– nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „JUST KIDDING CREW” ze Studia Tańca
Ulicznego OPP4 w Zabrzu, przygotowanemu przez Panią Agatę Zeliszek
- nagroda w wysokości – 150,00 zł

Komisja postanowiła zmienić kategorię dla Zespołu Tanecznego „EXTASA” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanemu przez panią Anetę Bus z tańca współczesnego na taniec nowoczesny.

GRAND PRIX – XX Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych „RADOMSKO OPEN 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska komisja przyznała Zespołowi Tanecznemu „EXTASA ” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Stare, ale jare !”, przygotowanemu przez panią Anetę Bus– nagroda w wysokości – 500,00 zł

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Fundatorami nagród są:

- Miasto Radomsko
- Pan Emil Kopczyński
- Miejski Dom Kultury w Radomsku

Wręczenia nagród dokonał Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z dyrektor MDK Elżbietą Kwiatkowską.

Gratulujemy!