Emerytowani pracownicy oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej

9 października 2018


Dziś w Domu Nauczyciela członkowie Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego uczestniczyli w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to również okazja do wręczenia odznaczeń za 50-letnią przynależność do Związku.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc wraz z naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzatą Krupską. Gośćmi uroczystości byli także m.in. przedstawiciele Radomszczańskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubu Złotej Jesieni.

Prezydent Jarosław Ferenc z okazji Dnia Nauczyciela, życzył wszystkim zebranym zdrowia, pomyślności, a także dumy z dobrze spełnionej misji polegającej na nauczaniu i wychowaniu młodych pokoleń.

Podczas uroczystości zapalono znicz pod tablicą upamiętniającą nauczycieli poległych w obronie ojczyzny i zamordowanych przez zbrodniarzy hitlerowskich i stalinowskich w latach 1939 -1945.

Odznakę za 50-letnią przynależność do ZNP otrzymały Alicja Dzwonek-Bujacz i Genowefa Klekowska. Uroczystości towarzyszył występ chóru „Emena”.