Ekstremalnie na Wymysłówku

13 sierpnia 2019


Za nami trzecia edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego „Radomsko Extreme 2019”. Na Wymysłówku rywalizowało około 150 osób.

Zwyciężył Łukasz Zajma z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, wśród pań najlepsza była Katarzyna Bluszcz z Bełchatowa. Nagrody i puchary wręczała m.in. wiceprezydent Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch.

10 sierpnia przy zbiorniku na Wymysłówku MOSiR zorganizował trzecią edycję Radomsko Extreme 2019. Dla dorosłych zawodników, których wystartowało około 90, przygotowano 10-kilometrową trasę z 45 przeszkodami. Poza tym 50 osób rywalizowało w biegu dla dzieci. Celem biegu jest propagowanie aktywności ruchowej, która wymaga połączenia umiejętności pochodzących z różnych dziedzin aktywności fizycznej, rywalizacji z umiejętnością współpracy, wysiłku fizycznego z dobrą zabawą oraz wsparcie Fundacji „Sprzymierzeni z GROM”. Bieg poświęcony jest weteranom, którzy utracili zdrowie w czasie wykonywania działań bojowych w kraju i poza jego granicami. W ramach imprezy przygotowano Piknik Militarny dla Tasiora, żołnierza, który uległ wypadkowi i przechodzi rehabilitację.
W programie imprezy dodatkowo znalazły się pokazy Szwadronu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi, Sekcji Spadochronowej przy WAT Warszawa, stoiska WKU Tomaszów Mazowiecki oraz Fundacji Sprzymierzeni z Grom, koncert grupy Eddie – Marta Zalewska z Zespołem.

Fot. MOSiR Radomsko. Więcej zdjęć na Facebook MOSiR

Galeria