Ekstremalne zmagania na Wymysłówku

8 października 2018


Za nami druga edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego Radomsko Extreme. Wzorem roku ubiegłego trasa była bardzo trudna i urozmaicona wieloma przeszkodami.

Trasa II edycji Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyznaczona była wokół zbiornika w dzielnicy Wymysłówek. Prowadziła m.in. przez wodę, piach i rowy melioracyjne. Zawodnicy do pokonania mieli łącznie 10 kilometrów z 30 przeszkodami, które weryfikowały ich siłę fizyczną i hart ducha.

W tym roku nie zabrakło wielu atrakcji – imprezę rozpoczęto pokazem skoków spadochronowych. Gościem specjalnym zawodów był młodzieżowy mistrz świata w boksie Robert „Arab” Parzęczewski. Były też atrakcje dla dzieci, dla nich przygotowano specjalną trasę z łatwymi przeszkodami, a w ich pokonaniu pomagali rodzie oraz pracownicy radomszczańskiego MOSiR-u. Każdy młody zawodnik za udział w biegu otrzymał pamiątkowy medal wręczony przez prezydenta Jarosława Ferenca.

Podczas biegu radomszczanie mogli zapoznać się z działalnością Fundację Sprzymierzeni z Grom, która włączyła się w organizację tegorocznego Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego oraz wspomóc ją finansowo. Fundacja zajmuje się pomocą byłym żołnierzom jednostek specjalnych, którzy ulegli wypadkom w czasie misji prowadzonych w kraju lub zagranicą.

 

Wyniki:

Mężczyźni do 30 lat:

I miejsce – Kamil Hap

II miejsce – Mariusz Rozpędzki

III miejsce – Marcin Fronczak

 

Mężczyźni powyżej 30 lat:

I miejsce – Bartłomiej  Stelmaszczyk

II miejsce – Rafał Wyczółkowski

III miejsce – Damian Owczarek

 

Kobiety do 30 lat:

I miejsce – Patrycja Brzozowska

II miejsce – Katarzyna Bluszcz

III miejsce – Justyna Szlaberda

 

Kobiety powyżej 30 lat:

I miejsce – Urszula Miler

II miejsce – Gabriela Łuczak

III miejsce – Barbara Zbroja

Galeria