Dziesięciolecie Towarzystwa Historycznego

7 grudnia 2015


W sobotnie popołudnie, 5 grudnia Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku świętowało wraz z licznie przybyłymi gośćmi, członkami towarzystwa i sympatykami jubileusz 10 – lecia istnienia.

Prezes Tomasz Nowak przypomniał początki działalności i dotychczasowe osiagnięcia PTH. Następnie, w imieniu całego zarządu, wręczył podziękowania ludziom, instytucjom i firmom wspierającym "Historyków". Nie zabrakło także gratulacji i życzeń dla Jubilata, które składali: pełniący funkcę Prezydenta Miasta Wiesław Kamiński, Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego Tomasz Kornacki, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku, Wieluńskie Towarzystwo Naukowe, Dyrektor Muzeum w Praszce dr Zbigniew Szczerbik oraz przedstawiciele Koła PTH w Bełchatowie.

Z okazji jubileuszu odbyła się promocja wyjątkowej i bardzo cennej książki Zdzisława Włodarczyka "Na przełomie epok. Radomsko pod panowaniem pruskim (1793-1806)", która uzupełnia istniejącą do tej pory lukę w historii Radomska. Na zakończenie zebrani w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku wysłuchali koncertu oraz jak przystało na urodziny spróbowali specjalnie na tę okazję przygotowanego tortu.