Dziesiąte urodziny RUTW

18 marca 2017


Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował dziesięciolecie działalności. Jak na jubileusz przystało nie obyło się bez kwiatów, występów artystycznych, smacznego poczęstunku oraz najlepszych życzeń na kolejne lata działalności uniwersytetu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Radomsku powstał na wyraźne zapotrzebowanie społeczne, idea prezes RUTW Ewy Kaczmarczyk od razu zyskała pełną akceptację, stając się wspólną inicjatywą lokalnej społeczności.

Jak zauważa prezes Kaczmarczyk, od 2010 roku uniwersytet ma charakter otwarty. Słuchaczami mogą zostać osoby będące w wieku przedemerytalnym, emeryci i renciści z Radomska oraz powiatu radomszczańskiego.

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku propaguję wiedzę wśród ludzi niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego. Realizuje stałe kształcenie seniorów, rozwija ich sprawność intelektualną oraz stymuluje rozwój osób starszych, a także stwarza warunki do spotkań seniorów o podobnych zainteresowaniach.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury wspólnie świętowano okrągłą rocznicę działalności uniwersytetu. Wśród świętujących gości nie zabrakło studentów seniorów i ich rodzin, przedstawicieli władz parlamentarnych, samorządowych, instytucji kulturalnych oraz zaprzyjaźnionych uniwersytetów z innych miast w Polsce.

- Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj wspólnie świętować dziesięciolecie Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest to święto dla całego miasta, święto seniorów, którzy chcą się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Uniwersytet działa bardzo prężnie, każdego miesiąca organizuje kilka imprez, za co serdecznie dziękuję – mówił podczas uroczystości prezydent Jarosław Ferenc.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na poczęstunek, natomiast na zakończenie obchodów odbył się wernisaż prac plastycznych członków i sympatyków Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, których dzieła można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Radomsku.