Dzień pełen sportowych atrakcji

2 czerwca 2017


Drugi dzień tegorocznych Dni Radomska przebiegł pod znakiem sportu i rekreacji. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W godzinach dopołudniowych na stadionie przy ul. Brzeźnickiej odbył się finał Radomszczańskiego EURO 2017. Nagrody dla laureatów turnieju wręczył prezydent Jarosław Ferenc oraz wybitni radomszczańscy sportowcy: Jan Benigier, Jacek Krzynówek i Piotr Stępień.

Wyniki Radomszczańskiego EURO 2017

I miejsce reprezentacja Czech

II miejsce reprezentacja Hiszpanii

III miejsce reprezentacja Francji

IV miejsce reprezentacja Portugali

V miejsce reprezentacja Holandii

VI miejsce reprezentacja Chorwacji

Najlepszym bramkarzem okazał się Dłubak Bartek z reprezentacji Portugalii.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika odebrał Walada Maciej z reprezentacji Czech.


Od godz. 14.00 na boisku trawiastym przy tzw. „wielorybku” czekała moc atrakcji. Na początek turniej piłki siatkowej. W finale zwyciężyła drużyna GKS Kamieńsk, która po zaciętej walce pokonała zawodniczki ZSP nr 1 Mechanik. Pamiątkowy puchar wręczył zwycięskiej drużynie dyrektor MOSiR Marek Wyciszkiewicz. Ponadto odbywały się gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy crossfit. Najmłodsi mogli skorzystać także z dmuchańców, a nieco starsi ze strzelnicy pneumatycznej.

- Podczas Dnia Sportu są z nami kluby, które działają na terenie Radomska. Siłownię „Relaks” reprezentuje Andrzej Rak wraz z Leszkiem Obstojem. Można u nich popróbować wyciskania sztangi leżąc oraz poćwiczyć na drążku na czas. Ponadto prezentują się inne kluby, jak Panaceum Fitness Club Radomsko, Fight Club CHOK DEE Radomsko, Nokaut, Tytani oraz Perłowe Spa. Są także zawodnicy UMLKS z sekcji podnoszenia ciężarów, którzy pokazują różne techniki rwania i podrzutu – wylicza dyrektor MOSiR.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się pokazowe walki boksu, MMA i Muay Thay. Sztuki walki coraz chętniej są oglądane przez radomszczan. Pokazy podczas Dnia Sportu uzupełnione były o komentarz prowadzącego na temat techniki walki zawodników. Nie zabrakło także ciekawostek ze świata sportów walki.

Z kolei o godz. 19.00 na boisku „Orlik” przy ul. Rolnej rozpoczął się Nocny Radomszczański Turniej Szóstek Piłkarskich. Otwarcia turnieju dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc. O godz. 20.30 sprzed „wielorybka” wyruszył I Radomszczański Bieg Nocny „Trzeźwy – to zdrowy styl życia” zorganizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób dorosłych i dzieci.