Dyskutowali w Sejmie o obwodnicy

21 kwietnia 2017


Prezydent Miasta Radomsko wziął udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. budowy obwodnic i dróg alternatywnych przy A1 i DK1. Z informacji przekazanych podczas spotkania, wynika że finanse na dalszą budowę radomszczańskiej obwodnicy dostępne będą dopiero po 2020 roku.

Jak wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc, z informacji otrzymanych od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wynika,  iż w 2017 roku ruszy przetarg na autostradę A1. Prace budowlane związane z jej przebudową prawdopodobnie rozpoczną się w przyszłym roku, a ich zakończenie planuje się na rok 2021.

- Finansowanie obwodnicy jest uzależnione od terminu, w którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyska decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Wstępnie może być to po roku 2020 – zauważa Jarosław Ferenc – Jako prezydentowi zależy mi na tym, by przebieg obwodnicy był jak najbardziej korzystny dla miasta i dla mieszkańców. Wielokrotnie wyrażałem już swój pogląd na ten temat, który podzielają również władze powiatu. Warto podkreślić, że o obwodnicę walczymy nie tylko my, ale też mieszkańcy Kamieńska, Srocka, Gomunic i Rozprzy – dodaje.

Zdjęcia z prywatnego archiwum poeł na Sejm RP Elżbiety Radziszewskiej.