Drzewniak świętuje 70 urodziny

1 grudnia 2018


Za nami jubileusz 70-lecia działalności Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska. Była to podniosła uroczystość i ważny dzień dla wielu pokoleń uczniów, pedagogów, rodziców oraz całej społeczności szkolnej.

Przez kilkadziesiąt lat wielokrotnie zmieniała się nazwa szkoły oraz powiększała oferta kształcenia. Wszystko to służyło niezmiennie jednemu celowi – zapewnieniu uczniom jak najlepszych warunków oraz przekazaniu im niezbędnych umiejętności, dzięki którym będą mogli godnie kontynuować stolarską tradycję Radomska.

- Chcę pogratulować tak znakomitego jubileuszu. Wasza szkoła obecna jest w mieście od wielu lat, a  uczniowie i absolwenci „Drzewniaka” przyczyniają się do rozwoju Radomska. Nie bez powodu o naszym mieście mówi się, że jest miastem stolarzy. Przyczyniacie się do tego sukceseu, za co serdecznie Wam dziękuję oraz życzę wielu kolejnych udanych lat – mówił podczas uroczystości prezydent Jarosław Ferenc.

Jak na uroczysty jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli, uczniów oraz absolwentów. Przypomniano historię szkoły oraz zasłużone dla jej historii osoby, a za przygotowane występy i utwory muzyczne nagrodzono aktorów gromkimi brawami.

Galeria