„Do winy się nie poczuwam…” - dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim

3 listopada 2017


W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 4 listopada br. o godz. 16.00, aktorzy Stowarzyszenia Teatru Źródło zaprezentują spektakl „Do winy się nie poczuwam…”.

Spektakl teatralny o Konspiracyjnym Wojsku Polskim  „Do winy się nie poczuwam” zaprezentowany zostanie w związku z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Do winy się nie poczuwam” jest to dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim, od momentu zawiązania, po proces dowództwa KWP w Łodzi i powstał według jedynego w Polsce autorskiego scenariusza napisanego przez członka stowarzyszenia. W pracy nad scenariuszem oparto się na materiałach historycznych udostępnionych przez Łódzki Oddział IPN, lekturze dostępnych książek oraz na własnych poszukiwaniach historycznych.

Treść przedstawienia, która jest bogatą teatralizacją faktów, zawiera rozprawy sądowe, sceny batalistyczne, zdarzenia z życia osobistego bohaterów i ich dylematy moralne (decyzja o pozostaniu w podziemiu, złożenie przysięgi, ostatnie widzenie z bliskimi, aresztowania, wyroki..). Spektakl działa na świadomość historyczną młodego człowieka i umożliwia mu szerokie spojrzenie na problemy najnowszej historii Polski, a jednocześnie budzi w nim odpowiedzialność za prawdę historyczną i jej przekaz w społeczeństwie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Radomska.

Wstęp wolny.

Do winy się nie poczuwam - plakat