Dni Radomska na wesoło i poważnie

4 czerwca 2017


Czwartego dnia mogliśmy spróbować lokalnych potraw, radomszczańskiej zalewajki, tatarczucha, kugla. Na stoiskach były do kupienia tradycyjne wędliny, przetwory warzywne i owocowe, oscypki, piwa regionalne, wina i nalewki.

Nie zabrakło również rękodzieła, biżuterii i pamiątek. Dużą część ulicy Armii Krajowej zajęły stoiska promujące budżet obywatelski oraz stoiska lokalnych stowarzyszeń i organizacji, prezentujących swój dorobek, którym pochwalili się nie tylko przed radomszczanami, ale też prezydentem Jarosławem Ferencem.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się pokazy pole dance w wykonaniu szkoły Viva La Salsa, konkursy z nagrodami oraz pokazy Panaceum Fitness Club.

Dni Radomska 2017 to dobra zabawa dla wszystkich mieszkańców miasta. Na scenie wystąpił znany i lubiany Kabaret Smile. Kabaret Smile powstał w 2003 roku w Lublinie. Znany jest z łączenia różnego rodzaju humoru, często prezentuje też żart sytuacyjny. Kunszt artystyczny komików został doceniony przez mieszkańców Radomska, którzy mimo deszczowej pogody reagowali gromkim śmiechem oraz brawami za poczucie humoru lubelskich komików.

Chwilowe opady deszczu nie zniechęciły radomszczan, którzy zaczęli wracać do parku na koncert muzyki poważnej w wykonaniu Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Ich muzyka przypadła do gustu zgromadzonym gościom, którzy nie zwracając uwagi na deszczową pogodę oddali się prawdziwej uczcie dla duszy.