Dni Radomska 2018

29 maja 2018


W dniach 2 – 3 czerwca w Parku Solidarności w Radomsku zagrają znani i docenieni artyści. A dzień wcześniej na boisku przy ul. Kościuszki odbędzie się Dzień Dziecka.


Już w piątek 1 czerwca z Placu 3 Maja wyruszy barwny korowód ulicami miasta. Na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki na najmłodszych mieszkańców czekać będzie moc atrakcji.

Sobota 2 czerwca to występ utalentowanej młodzieży w ramach projektu Muzyczne Radomsko. Na scenie występią m.in. Oliwia Kopiec i Michał Makowski. Tego dnia zaplanowano również koncert radomszczańskiego zespółu AFT-2. Na zakończenie dnia w Parku Solidarności usłyszymy zespół Łąki Łan oraz Varius Manx i Kasię Stankiewicz.

W niedzielę o dobry humor gości w Parku Solidarności zadba Kabaret Jurki. O godz. 19.00 zagra zespół Grohman Orchestra a na zakończenie przed radomszczańską publicznością wystąpi także Kayah.

Wszyscy pasjonaci gotowania i dobrej kuchni będą mogli wziąć udział w wydarzeniu towarzyszącym – Festiwalu Smaków, kóry odbędzie się w dniach 2-3 czerwca. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem promocji różnorodnej, tradycyjnej i zdrowej żywności. Całość dopełniać będą: jarmark, kiermasz rękodzieła, strefa food trucków, ogródek z piwami regionalnymi oraz handlowo-usługowe stoiska promocyjne. Do kupienia będą m.in.: sery górskie, sery korycińskie, oscypki, przetwory warzywne, soki,chałwy, miody, piwa regionalne, ,skóry, wyroby z drewna, torby, ubranka dziecięce, biżuteria. W strefie food trucków tradycyjnie już frytki belgijskie i burgery, ale też smakołyki przyrządzane na prawdziwym ogniu od „Podpalacza”.

Na ulicy Armii Krajowej zaprezentują się też radomszczańskie organizacje i stowarzyszenia. Ponadto Klub Weterani Szos zaprezentuje zabytkowe samochody, a z okazji jubileuszu 50-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Radomsku oprócz prezentacji zabytkowego autobusu mieszkańcy będą mogli skorzystać z przejażdżki nowoczesnym autobusem, który niebawem na stałe znajdzie się w taborze MPK.