Dni Radomska 2017 w nowej odsłonie

9 marca 2017


Dni Radomska rozpoczną się 1  czerwca br. i potrwają, aż do niedzieli 4 czerwca br. Zmiana terminu ma na celu przede wszystkim zaktywizowanie mieszkańców, głównie dzieci i młodzież.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, zatem ten dzień dedykujemy specjalnie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Dzieci będą świętować jako pierwsze. Będzie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta przez centrum do Parku Solidarności. Tam będzie czekało mnóstwo atrakcji od gier, zabaw, niespodzianek muzycznych po urządzenia rekreacyjne, zabawy z animatorami, szczudlarzami.  Dzieci będą tańczyć, śpiewać i świętować.

W piątek, w mieście  będzie królował sport, a w programie tego dnia znajdą się turnieje, pokazy i gry sportowe.

Weekend 3 i 4 czerwca  zapowiada sie koncertowo, wystąpią znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku stawiamy jednak na młode talenty muzyczne i wokalne. W sobotę okazję do zaprezentowania się na dużej scenie będą mieli młodzi artyści, laureaci konkursów i przeglądów.

Niedziela będzie ciekawa artystycznie, będzie można posłuchać różnych gatunków  muzycznych, ale również pośmiać się przy występie kabaretowym.

Tak jak w ubiegłym roku ulicy Armii Krajowej odbywał się będzie Festiwal Smaków. Będzie tam można skosztować naszych regionalnych potraw, ale i zakupić produkty przygotowane wg tradycyjnych receptur oraz wyroby rękodzielnicze. Nowością podczas Dni Radomska będą foodtrucki, które serwować będą przysmaki z różnych stron świata.

Należy podkreślić, że przygotowane w ramach Dni Radomska imprezy będą się odbywać w różnych częściach miasta, a nie jak dotychczas tylko w Parku Solidarności.