Dni Otwarte Funduszy Europejskich zawitały do Radomska

17 maja 2016


W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w minioną niedzielę 15 maja w Radomsku odbył się pełen atrakcji piknik, celem którego była promocja Funduszy, a także pokazanie efektów realizacji działań realizowanych z wykorzystaniem środków unijnych.

 
- Urząd Marszałkowski w tym roku postanowił wyjść w region, stąd zawitaliśmy do trzech miast – Kutna, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Radomska. Podczas tych imprez chcemy mieszkańcom przybliżyć to, w jaki sposób beneficjenci z regionu łódzkiego wykorzystali środki europejskie, które pozyskaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Chcemy im dostarczyć również atrakcji sportowych i artystycznych – mówi Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

W Radomsku imprezę rozpoczęła prezentacja Szkolnego Klubu Europejskiego działającego w Zespole Szkolno Gimnazjalnym nr  7. Po nim efekty realizacji swoich projektów pokazali  przedstawiciele Publicznego Przedszkola nr 2, Klubu Sportowego Tytani Radomsko, radomszczańskiej Szkoły Boksu Nokaut, Klubu Szermierczego "Zawisza Czarny" oraz Akademii Karate Kyokushin. Na scenie zagrała też Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

Gośćmi specjalnymi Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Radomsku byli siatkarze Skry Bełchatów, z którymi rozegrano  mecze siatkówki.  Fani sportowców mieli okazję zrobienia sobie zdjęcia i otrzymania autografów od drużyny.

O ogromnym znaczeniu wykorzystywania środków unijnych mówiła na scenie dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Elżbieta Kwiatkowska, która podkreśliła, że pozyskane pieniądze przyczyniły się do rozwoju placówki, chociażby dzięki remontowi i modernizacji sali widowiskowej czy stworzeniu Regionalnej Sceny Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Również przedstawicielka Szpitala Powiatowego w Radomsku mówiła o korzyściach wyniesionych z pozyskiwania funduszy unijnych.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się: trampolina i zjeżdżalnia dla dzieci, strzelnica paintballowa, warsztaty dla dzieci, stoiska Komendy Powiatowej Policji i Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Na zakończenie imprezy na godz. 20.30 zaplanowano kino plenerowe, w którym można było zobaczyć projekcję filmu „Nosferatu” z muzyką na żywo grupy „Czerwie”.