Czytaj nam Babciu, czytaj nam Dziadku

22 stycznia 2016


Miejska Biblioteka Publiczna kolejny już raz zaprosiła uczniów radomszczańskich szkół na przygodę z książką. W czytaniu bajek, rozwiązywaniu zagadek oraz wspólnej zabawie uczestniczyli najmłodsi uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i 7.


Dodatkowym pretekstem spotkania w bibliotecznej przestrzeni były świętowane w styczniu Dzień Babci i Dziadka. Fragmenty książek dla dzieci czytały babcie Ania i Jola oraz dziadkowie Wiesław i Arek, na co dzień bardziej znani dorosłym mieszkańcom Radomska jako poseł Anna Milczanowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Jolanta Zyskowska, prezydent miasta Wiesław Kamiński oraz prezes TBS Arkadiusz Gaik.
W zamian dzieci odwdzięczyły się znakomicie wykonanymi piosenkami oraz wykonanymi własnoręcznie zakładkami do książek dla babć i dziadków. Wiele emocji wywołało także wspólne łowienie ryb, a słodki poczęstunek dopełnił całości.
Wszyscy uczestnicy prosili abyśmy wszystkim babciom i dziadkom przekazali najserdeczniejsze życzenia, co niniejszym czynimy, z ochotą przyłączając się do nich.


Równie ciepły charakter miało wczorajsze spotkanie przygotowane wspólnie przez Publiczne Przedszkole nr 2 oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dziennym, który prowadzi Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Dzieci zaprezentowały seniorom specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny, a wszyscy bawili się znakomicie.