Blisko 5 mln na inwestycje z wolnych środków

3 marca 2017


Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Radomsku radni podjęli uchwałę zmieniającą budżet na rok 2017, tym samym rozdysponowali część wolnych środków pochodzących jeszcze z 2016 roku. Blisko 5 mln złotych przeznaczono na inwestycje.

Do miejskiego budżetu wprowadzono wiele nowych zadań z uwagi na uwolnione środki z roku 2016 w kwocie 4 mln 914 tys. złotych.

- Nowe zadania to głównie inwestycje , takie jak: budowa odwodnienia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Żeromskiego za kwotę 500 tys. złotych., budowa lodowiska przy MOSiR – 300 tys., budowa nowej trybuny i ogrodzenia na stadionie przy ul. Brzeźnickiej – 150 tys., wypłycenie niecki na krytej pływalni – 60 tys. czy rozbudowa sieci światłowodowej monitoringu miejskiego – 280 tys. – wyjaśnia skarbnik miasta Mariola Wypych. - Wolne środki wykorzystane zostały również na inne zadania, które już wcześniej były zapisane w budżecie. I tak: o 335 tys. zwiększono środki na przebudowę ulicy Reja, ze względu na konieczność wymiany sieci podziemnych. O 100 tys. więcej przeznaczono na przebudowę ul. Kilińskiego, 100 tys. na chodnik przy ul . M. Skłodowskiej-Curie i 900 tys. na wykup gruntów (pod pasy drogowe czy przy strefie) – dodaje.

Zmiany w budżecie dotyczyły też zwiększenia dochodów o 496 tys. złotych głównie z racji otrzymania rozliczenia za rozbudowę ulicy Geodetów z ŁSSE.

Ponadto zwiększono częściowo środki bieżące z uwagi na akcję zima, która w tym roku była wyjątkowo trudna i pochłonęła znaczne środki finansowe, bo prawie 1 mln złotych.

Z wolnych środków zostało jeszcze około 4,5 mln złotych.