Biegacze pokazali moc w Memoriale Mariana Szymańskiego!

26 czerwca 2016

18:30


Na starcie tegorocznego IV Biegu Ulicznego mimo upalnej pogody stawiła liczna grupa biegaczy. Wśród nich nie brakowało amatorów, ale też zawodników zrzeszonych w klubach z całego regionu i kraju.

Trasę biegu stanowiły trzy pętle o łącznej długości 10 km i jak mówili w krótkich relacjach po jej ukończeniu sami zawodnicy, była dość ona wymagająca. Cieszy, że impreza staje się coraz popularniejsza, a niektórzy z biegaczy pojawiają się na niej już po raz kolejny, jak choćby tegoroczny zwycięzca Daniel Dulski, który w radomszczańskim biegu triumfował także w 2014 roku.

 Mimo silnej konkurencji wśród zwycięzców i laureatów znaleźli się radomszczanie, co szczególnie cieszy prezydenta Jarosława Ferenca, który bacznie przyglądał się niedzielnym zmaganiom. „Wiele emocji wyzwolił bieg rekreacyjny, który rozpoczął niedzielne święto biegaczy w Radomsku. Coraz większa jest potrzeba uczestniczenia w tego typu imprezach wśród radomszczan i to pozytywnie wpływa także na młodych ludzi pokazując wzorce zdrowego stylu życia”, jak powiedział prezydent.

Imprezę zakończyła ceremonia dekoracji zwycięzców, podczas której prezydent Ferenc pogratulował wyników i wręczył pamiątkowe puchary i medale.

Bieg ukończyło 143 zawodników.