Bateriowo - pozbywamy się baterii

27 sierpnia 2017


To hasło tegorocznego Ekopikniku organizowanego przez PGK i MDK.

Ekopiknik to plenerowe spotkanie spotkanie edukacyjne organizowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku. Niedzielna impreza była poświęcona selektywnemu gromadzeniu baterii.

Organizatorzy chcieli uświadomić mieszkańcom niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym gromadzeniem i pozbywaniem się zużytych baterii. W niedzielę zebrano ich około 60 kg, co świadczy, że to istotny problem. W pikniku uczestniczył m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Atrakcji nie brakowało. Dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali gry i animacje ekologiczne, a dla dorosłych - konkursy z nagrodami. Imprezie towarzyszyły zbiórki puszek, i telefonów komórkowych. Nie zabrakło stoisk z produktami ekologicznymi, np. chlebem. O walorach przyrodniczych terenów całkiem blisko Radomska informowali natomiast pracownicy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. A piosenki nie tylko z krainy łagodności wykonał śląski zespół z Rybnika - „Chwila nieuwagi”. Wystąpił też zespół "Siding" z II LO.