Basen i skatepark - przebudowa ruszy w tym roku

15 lutego 2016


Rozbudowa i przebudowa miejskiego basenu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Miasto ma pozwolenie na budowę i wie skąd pozyskać pieniądze. Jest również szansa na rozbudowę skateparku tak, by spełnił oczekiwania młodzieży.


Dokumentacja techniczna na przebudowę basenu jest kompletna, wraz z pozwoleniem na budowę. Inwestycja, według kosztorysu, będzie kosztować około 24 mln zł. - Będziemy sięgać po pieniądze z Totalizatora Sportowego, z Urzędu Marszałkowskiego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - zapowiada prezydent Wiesław Kamiński.

Na wykonawcę zostanie ogłoszony przetarg, w którym miasto zamierza premiować oferentów, którzy zaproponują krótsze terminy. - Chcemy, by radomszczanie jak najmniej odczuli brak tego obiektu, dlatego termin wykonania musi być maksymalnie krótki, najwyżej 18 miesięcy - zaznacza Kamiński.  

Podczas konferencji w urzędzie miasta przedstawiony został również projekt przebudowy skateparku, który funkcjonuje tuż przy basenie. - Chciałbym docenić młodych ludzi, którzy w budżecie obywatelskim złożyli aż cztery wnioski na budowę skateparków, po jednym w każdym obszarze. Kiedy tylko pojawił się program, z którego można na taki cel dostać pieniądze, przystąpiliśmy do pracy - mówi prezydent miasta.
Z zainteresowanymi przyszłymi użytkownikami skateparku spotkała się dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku, Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk. - Wspólnie wypracowaliśmy koncepcję, uzgodniliśmy jakie urządzenia będą najbardziej atrakcyjne, już przygotowujemy dokumentację, żeby do końca marca złożyć wniosek w Ministerstwie Sportu i Turystyki.