Barwny korowód na zapusty

22 lutego 2017


Za nami XI edycja zapustów organizowanych przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7 w Radomsku. Nie zabrakło barwnego korowodu, występów artystycznych oraz słodkiego poczęstunku.

Uczestnicy tegorocznych zapustów tradycyjnie zebrali się przed fontanną przy placu 3 Maja, skąd korowód przebranych uczniów z radomszczańskich szkół przeszedł ulicami miasta. Barwny pochód wzbudzał zainteresowanie wielu radomszczan.

Po spacerze ulicami miasta przyszedł czas na wizytę w Miejskim Domu Kultury, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku oraz wziąć udział w ciekawych konkursach. Nagrody oraz wyróżnienia wręczyli osobiście wiceprezydent miasta Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz Radosław Bartnik wicedyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7.

Jak zapewniali obecni na zapustach uczniowie, tego typu wydarzenia przybliżają oraz zachęcają do zapoznawania się z często zapomnianymi już zwyczajami i kulturą.

- Bardzo mi się tu podoba, od dziecka lubię przebierać się za różne postacie. Strona wizualna jest bardzo fajna, ale możemy też poznać nasze dawne obyczaje – wyjaśnia Sandra, uczennica Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5 w Radomsku.