Atrakcje Dni Radomska

5 kwietnia 2017


Tegoroczne święto wszystkich radomszczan odbędzie się w dniach 1 – 4 czerwca. Czterodniowa formuła wydarzenia sprawi,  iż każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że miasto zaplanowało wiele nowości.

1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W tym dniu Radomsko stanie się miastem dzieci. Najmłodsi radomszczanie otrzymają symboliczny klucz do miasta. W tym jednym  dniu będą sprawować władzę, a dorośli postarają się spełnić ich życzenia. Obchody Dnia Dziecka rozpocznie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta.  W Parku Solidarności na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji - gry, zabawy, tańce i występy muzyczne. Wszystkie atrakcje będą dla dzieci bezpłatne.

Drugi dzień Dni Radomska upłynie pod znakiem sportu i rekreacji. W programie imprezy znajdą się turnieje i pokazy mistrzów sportu. Wyjątkowym wydarzeniem dla najmłodszych miłośników piłki nożnej będą mini mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko.

Weekend 3 i 4 czerwca zapowiada się koncertowo. Wystąpią m.in. KOMBII, Margaret, Kabaret Smile, ale także radomszczańskie talenty muzyczne i wokalne. W sobotę okazję do zaprezentowania się na prawdziwej scenie będą mieli młodzi artyści, którzy rozwijają swoje talenty w Miejskim Domu Kultury oraz laureaci konkursów międzyszkolnych.

Potem muzyka klubowa - Club Summer Nation. To blok związany z szeroko pojętą muzyką EDM. Będzie można usłyszeć najlepsze klubowe hity znane z najpopularniejszych parkietów Dance. Wystąpią: Matty’m - radomszczanin, dla którego muzyka od zawsze była motywem przewodnim życia, prowadził imprezy w kilku znanych polskich klubach; Fire - miłośnik muzyki elektronicznej od 10 lat, natomiast aktywny zawodowo od 2011 roku, związany m.in. z radiem RadioTP, kolektywem TEDPT oraz agencją Space of Sound Agency; SeLa.

Nowością będzie także plenerowy koncert Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego, dobrze znanego radomszczańskiej publiczności z występów w MDK. Artysta urodził się w Radomsku i chętnie wraca do rodzinnego miasta. Orkiestra zaprezentuje standardy muzyki klasycznej, ale też utwory innego radomszczanina – Henryka Fajta.  

W Parku Solidarności i na terenach wokół nie zabraknie stoisk gastronomicznych i wesołego miasteczka. A na wyłączonej z ruchu ulicy Armii Krajowej zagości Festiwal Smaków. Będzie można spróbować naszej zalewajki i lokalnych potraw spoza Radomska.  Będą stoiska z produktami przygotowywanymi według tradycyjnych receptur oraz rękodziełem. I kolejna nowość podczas Dni Radomska. Przy ulicy Armii Krajowej zaparkują food trucki, które zaoferują dania kuchni z różnych stron świata.

Szczegółowy program zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych tygodni.