Aleksandra Niemiec z brązowym medalem

20 marca 2017


Młodzi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko mają za sobą bardzo pracowity weekend. W sobotę i niedzielę startowali łącznie w czterech wydarzeniach rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej.

Najwartościowszy wynik to zdobyty przez Aleksandrę Niemiec brązowy medal w singlu w młodzieżowych Mistrzostwach Województwa, które rozgrywane były w Moszczenicy 19 marca.

W sobotę 18 marca w Starych Skoszewach rozegrano Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Petrusewicza. W kategorii młodziczek drugie miejsce zajęła Kinga Więcławska, a w kadetach na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Czapla. Tego samego dnia w Łowiczu w III WTK żaków dwudziestą drugą pozycję zdobył Juliusz Piasny, a w Moszczenicy w III WTK kadetów Kinga Więcławska - miejsca 9-12, Weronika Zarębska - 17-20 podobnie jak M. Czapla.

- W następną niedzielę gramy ostatnie mecze ligowe na wyjazdach, panie w Skierniewicach, a panowie z Zgierzu. Potem będziemy się przygotowywać się do Mistrzostw Województwa w pozostałych kategoriach młodzieżowych - 9  i 10 kwietnia w Łodzi zagrają  juniorzy i młodzicy, a 22 i 23 kwietnia w Skierniewicach kadeci -  mówi trener Jacek Kawka.