Akcja EDWARD w Radomsku

21 września 2017


21 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. W ramach akcji EDWARD funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wraz z pracownikami Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta Radomska rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe.

Akcja EDWARD ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym i minimalizowanie ilości ofiar śmiertelnych. – Policjanci w całej Polsce prowadzą dziś działania od północy do północy. Akcja podzielona została na bloki, które dotyczą alkoholu i narkotyków, nadmiernej prędkości czy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia oficer prasowy KPP Radomsko Aneta Wlazłowska.

W akcję włączył się też Urząd Miasta Radomsko. Pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku wspólnie z radomszczańskimi funkcjonariuszami policji wręczali rowerzystom, którzy zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, kamizelki i elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Inicjatywa została bardzo dobrze odebrana przez wszystkich obdarowanych rowerzystów. Część z nich zauważyła, że posiadają własne kamizelki i regularnie z nich korzystają. To świadczy o tym, że radomszczanie mają świadomość jak bezpiecznie poruszać się po drogach i być dobrze widocznym.