5 miejsce RAP Radomsko w mistrzostwach Polski

29 lutego 2016

W dniach 26-28 lutego w Starogardzie Gdańskim odbył się międzynarodowy turniej pilkarski dla dzieci z rocznika 2007 "Beniaminek Cup".
Turniej traktowany jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej objęty jest patronatem przez PZPN.
W turnieju udział wziął zespół Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej trenera Krzysztofa Kowalskiego oraz 19 innych drużyn z Polski i zza granicy.
Mlodzi pilkarze ESBANK RAP Radomsko zajęli 5 miejsce nieoficjalnych Mistrzostw Polski w kategorii U9, rocznik 2007.
W klasyfikacji końcowej turnieju było to miejsce 7.
Przed zespolem RAP sklasyfikowano jeszcze Energii Cottbus z Niemiec i FA Panevezio z Litwy.
Turniej miał bogatą oprawę okołosportową. Uroczyste otwarcie turnieju okraszone było odsłuchaniem hymnów narodowych drużyn uczestniczących w zawodach oraz pokazami artystycznymi.
W trakcie turnieju odbył się pokazowy mecz pomiędzy trenerami Beniaminka Starogard Gdański a trenerami Reszty Świata. W meczu grał trener RAP, Krzysztof Kowalski, zdobył jedną bramkę i trenerzy - goście wygrali 5:4.
Odbyły się również konsultacje medyczne dla młodych zawodników, w których każdy mógł zbadać swoj organizm i odbyły sie zajęcia z profilaktyki walki z nałogami.